Szerokie zastosowanie kalendarzy książkowych

Jednymi z tych produktów, które stosowane są coraz częściej w reklamie, są kalendarze książkowe, których potencjał dostrzega coraz szersza grupa osób. Rosnąca popularność kalendarzy w formie książkowej najprawdopodobniej bierze się z faktu dostrzegania przez specjalistów od reklamy ich uniwersalnej natury, a co za tym idzie, szerokich możliwości zastosowania w celach promocyjnych. Okazuje się bowiem, że kalendarze książkowe są na tyle wyjątkowymi gadżetami, że nie zawsze muszą one być zwykłymi, kolejnymi produktami reklamowymi, a czymś zdecydowanie więcej.

Jedną z części oferty firmy Ilano są przeróżne kalendarze reklamowe, wśród których znajdują się również kalendarze książkowe StudioKalendarzy.pl. Właśnie na przykładzie wskazanej oferty postaramy się zaprezentować Państwu różnorodne możliwości wykorzystania kalendarzy w Państw firmie.

Kalendarze książkowe jako gadżet reklamowy

Jedną z najczęściej pełnionych funkcji przez kalendarze książkowe jest reklamowanie usług oraz produktów danej firmy, w formie darmowych gadżetów rozdawanych Klientom. Jest to popularna i mocno uzasadniona praktyka, gdyż kalendarze pod każda postacią, a w szczególności kalendarze książkowe, są z reguły produktami, z których chętnie korzystają osoby je otrzymujące.

Kalendarze są o tyle wdzięcznym gadżetem, że niemal każdy z nich korzysta, co sprawia, że reklama wykonana z ich udziałem ma bardzo duże szanse na odniesienie oczekiwanego skutku. Żeby jednak kalendarze książkowe mogły stać się gadżetami będącymi jednocześnie nośnikiem reklamy, konieczne jest zadbanie o umieszczenie w nich treści reklamowych. Ogólnie rzecz ujmując istnieją dwa sposoby naniesienia reklamy na kalendarze książkowe, a należą do nich:

  • znakowanie lub indywidualizacja okładki
  • wzbogacenie części wewnętrznej treściami reklamowo-informacyjnymi

Sposoby umieszczania reklamy na okładce

Okładka kalendarzy książkowych, to jeden z ich kluczowych, rzucających się w oczy elementów, więc nic dziwnego, że jest ona wykorzystywana do celów propagowania treści reklamowych. Najczęstszymi sposobami umieszczania reklam na okładce kalendarza są następujące praktyki:

  • wytłoczenie logo firmy, prostych grafik lub haseł reklamowych za pomocą matrycy do tłoczeń
  • nadruk motywów graficznych lub tekstów bezpośrednio na materiał, z którego wykonana jest okładka kalendarza
  • wykonanie okładki z dowolnie zadrukowanego arkusza papieru wykończonego folią, a czasami również lakierem wybiórczym

Każda z powyższych metod ma swoje zalety, lecz odpowiednie ich dobranie do własnych potrzeb wiąże się z określeniem efektów jakich się oczekuje.

Tłoczenie logo umożliwia osiągnięcie estetycznych efektów, które wspaniale współgrają z okleiną, z której wykonana jest okładka kalendarza. Tłoczenie jest widoczne i trwałe i może zostać wykonane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest tak zwany „ślepy tłok”, który pozostawi odcisk oraz przebarwienie w miejscu jego powstania pod wpływem wysokiej temperatury matrycy do tłoczeń. Drugim sposobem jest wypełnienie wytłoku specjalną folią do tłoczeń, co umożliwia wykonanie odcisku w niemal dowolnym kolorze.

Nadruk niewielkich motywów graficznych bezpośrednio na oprawie kalendarza, to technika polecana tym, którzy chcą ozdobić okładkę motywami w wersji kolorowej. Nadruki wykonuje się zarówno z użyciem technologii druku cyfrowego UV, jak i sitodruku.

Ostatnim wariantem jest wykonanie okładki z własną grafiką reklamową. Skorzystanie z tej opcji umożliwia dowolne określenie finalnego wyglądu okładki, na której znajdować się może dowolna grafika reklamowa, logotypy, jak i inne treści. Dzięki tej technice możliwe jest zagospodarowanie w dowolny sposób również grzbietu kalendarzy, co dla wielu osób będzie bardzo atrakcyjną opcją.

Umieszczanie reklamy w bloku kalendarzy książkowych

Blok kalendarzy książkowych może zostać uzupełniony dowolnymi treściami informacyjno-reklamowymi. Osiągnięcie oczekiwanych efektów możliwe jest dzięki wmontowaniu specjalnych wklejek lub nawet całych zestawów stron, czyli leg. Wkomponowanie w blok kalendarza dodatkowych, indywidualnych treści firmy je zamawiającej, to świetny sposób na wypromowanie i szczegółowe opisanie świadczonych przez nią usług, jak i oferowanych produktów.

Kalendarze książkowe w biznesie

Kalendarze książkowe, poza najbardziej oczywistą funkcją jaką jest reklama, mogą być również użyte jako eleganckie upominki biznesowe. W tym kontekście najczęściej używane są najbardziej wyrafinowane typy kalendarzy książkowych, które wykonane są z najlepszych materiałów, zarówno w kwestii opraw, jak i wnętrz. Kalendarze książkowe w wersji vip, to jedne z najbardziej luksusowych produktów reklamowo-promocyjnych, które najczęściej stosowane są jako eleganckie upominki biznesowe dla kluczowych klientów.

Kalendarze książkowe przeznaczone na luksusowe upominki, to bardzo często efektowne zestawy piśmiennicze zawarte w pięknych pudełkach ozdobnych. Takie zestawy nie nalezą do tanich, ale też ich rola wymaga prestiżu i najwyższej jakości.

Kalendarze książkowe przydatne każdemu przedsiębiorcy

Podsumowując, kalendarze książkowe mogą okazać się przydatne każdemu kto prowadzi działalność gospodarczą. Bez znaczenia czy kalendarze będą pełniły funkcją uzupełniająca do szerokich kampanii reklamowych, czy też będą pełniły funkcję eleganckich prezentów firmowych, zawsze świetnie sprawdzą się w swojej roli.